minotaurus kopie.png

Malia

Mallia,Μάλια
Jestli hledáte klidné romantické místo se spoustou malebných zátočin na pobřeží, minimem lidí, soukromím kde můžete v noci sledovat hvězdnou oblohu a poslouchat švitoření cikád, pravděpodobně to Malia nebude.

Malia zvrchu. V pozadí ostrůvek Afendis Christos s kaplí Jedna z ulic v Malia. I sem už dorazil Mekáč
Malia zvrchu. V pozadí ostrůvek Afendis
Christos s kaplí
Jedna z ulic v Malia. I sem už
dorazil Mekáč

Malia leží asi 35km na východ od Heraklionu a klid tady není ani uprostřed noci. Původní město Malia a spousta dalších okolních pobřežních obcí se propojily v jedno velké centrum s neuvěřitelnou koncentrací barů, diskoték, restaurací, hotelů, obchodů se suvenýry a na to navazující vysokou koncentraci prsatých blondýn, prdelatých brunetek a nagelovaných beachboyů. Oblast Malia celkem s přehledem zvládá konkurovat dalším podobným místům, jako je Ibiza a nebo Magaluf. Zkrátka další místo v Evropě jako dělané pro noční život, lákající převážně britské turisty. Na své krajany ale zaručeně narazíte taky. Právě sem totiž směřuje většina dovolenkářů. V návaznosti na tyto skutečnosti je třeba v Malia počítat také s vyšší kriminalitou. V roce 2002 tu byl natočen dokument „Sex on the Beach“, který popré ukázal pravou tvář nočního života v oblasti Malia – dotýkal se alkoholu, promiskuity, kriminality a další navazující problematiky. Ale zase kde se dneska nekrade?!

Pláže v Malia jsou narvané... ...stejně jako místní kluby.
Pláže v Malia jsou narvané... ...stejně jako místní kluby.

Teď to příjemnější. Velkým místním lákadlem je aquapark – Star Beach Water park (najdete ho uprostřed Hersonisos, cca 10 minut od Malia, 5 minut od Stalida - Stalis), který stojí aspoň za půldenní návštěvu – děcka budou nadšená. Samotné pláže v Malia jsou pak dlouhé, s jemným pískem, teplou vodou a pozvolna se svažujícím dnem. Oblast se často nazývá také zálivem Malia. Pobřeží má do zálivu hodně daleko, je jenom mírně prohnuté, ale dobře to zní, tak proč tomu neříkat třeba rovnou laguna :)
A kdyby Vás náhodou přestalo bavit noční hýření a věčné povalování se na pláži, můžete navštívit nedaleký, třetí nějvětší, krétský palác Malia. Je odtud asi 3 km.

Jeden z novějších klubů... ...a tady jeden z největších.
Jeden z novějších klubů... ...a tady jeden z největších.
joomla template
template joomla