phaistos disc kopie.png

Mires

Moires, Μοιρες
Pokud hledáte klasické krétské město, které nemá ani fascinující pláž s výhledem na západ slunce, ani nedobytnou pevnost ani kus kamene na který čůrali v dobách mínojských, pak je Mires to pravé. Možná právě proto se zde turisté moc nezdržují, naopak se houfují Řekové.

Mires je plné lidí, aut a obchůdků se vším Běžná ulice pohledem návštěvníka taverny
Mires je plné lidí, aut a obchůdků
se vším
Běžná ulice pohledem návštěvníka
taverny

Mires je jakýmsi centrem Messarské nížiny. Ta je zase největší plackou na ostrově a možná i v celém Řecku. Jmenuje se podle řeky Messary. Řeku Messaru v létě nehledejte, není tam. Při pohledu zeshora uvidíte nekonečné olivovníkové háje a pár měst, mezi nimi také Mires.

Mires se asi nestane cílem Vaší cesty, ale určitě tudy Vaše cesta povede (třeba pokud budete mířit do Mataly, nebo na nedaleký Gortys či Festos). Určitě se aspoň na chvíli zastavte, abyste nasáli typický krétský život. Navíc nákupy tady jsou jedna radost. Díky absenci turistického ruchu zde nakoupíte velmi velmi velmi levně. Obzvlášť o sobotách, kdy se zde na hlavní třídě konají trhy. Sehnat se dá vše od oblečení, přes kuchyňské potřeby až po ovoce a zeleninu.

Když není krám, byznysuje se na ulici Prodávat se dá opravdu všechno
Když není krám, byznysuje se na ulici Prodávat se dá opravdu všechno

Mires je především dlouhá hlavní třída a spousta přilehlých ulic, sem tam kostel, nemocnice, autobusové zastávky a pak už nejpíš na nic zásadního nenarazíte. Pro mě osobně je Mires město kde jsem vždycky trčel v zácpě. Kréťané totiž nějak nechtějí couvat a než aby překážku objeli, raději počkají, protože na Krétě čas nehraje roli. No a závěrem ještě pár fotek z trhu...

Zeleninka jedna báseň... ...fajnový ovocíčko
Zeleninka jedna báseň... ...fajnový ovocíčko
Tahle žena už je v Mires legendou. Stojí na stole a ječí jako když ji na nože berou. Top zboží seženete jedině u ní :) A tenhle pán má taky úplně všechno včetně sbírky použitých klíčů. To pro případ že byste svůj ztratili
Tahle žena už je v Mires legendou. Stojí
na stole a ječí jako když ji na nože
berou. Top zboží seženete jedině u ní :)
A tenhle pán má taky úplně všechno
včetně sbírky použitých klíčů. To pro
případ že byste svůj ztratili
Čerstvé ryby, ráno z móře vytažené A ještě něco pro krásu paní domácí
Čerstvé ryby, ráno z móře vytažené A ještě něco pro krásu paní domácí
joomla template
template joomla